Субота, 27.4.2024
Вітаю Вас Гість • Реєстрація • Вхід
Головна » Файли » Методичне забезпечення » Методичне забезпечення

Сучасні підходи до обладнання та оформлення навчальних майстерень
[ Викачати з сервера (20.5 Kb) ] 09.12.2016, 12:14
Сучасні підходи до обладнання та оформлення навчальних майстерень
 
Ефективність трудового навчання і виховання учнів багато в чому залежить від раціональності і естетичності оформлення майстерень: наявності відповідного обладнання, його розміщення, стану збереження, кольорового вирішення інтер’єру, освітлення майстерень, змісту і зовнішнього вигляду наочності, різних інформаційних матеріалів.
Майстерні повинні відповідати вимогам «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально – виховного процесу в установах і навчальних закладах» (Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563 зі змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 № 782), «Правил безпеки під час занять у навчальних і навчально-виробничих майстернях навчальних закладів системи загальної середньої освіти» (Наказ Міністерства освіти і науки України від 13.08.2007 № 730), «Державним санітарним правилам і нормам влаштування, утримання загальноосвітніх начальних закладів та організації навчально-виховного процесу» (Постанова Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 № 63, лист Міністерства освіти і науки України від 05.06.2001 № 1/12-1459).
Приміщення навчальних майстерень необхідно ізолювати від основних навчальних приміщень і розміщувати на першому поверсі в окремих блоках, відсіках будівлі або в окремих будівлях з гардеробом і туалетом в них. Майстерні повинні бути світлими, теплими і сухими. Забороняється організація майстерень у підвальних i напівпідвальних приміщеннях.
Висновок про придатність майстерень для проведення занять оформляється щорічно перед початком навчального року відповідним актом комісією, до якої входять представники обласного, районного (міського) відділу освіти (залежно від підпорядкування), відповідної профспілкової організації галузі, керівник навчального закладу.
Категорія: Методичне забезпечення | Додав: Admin
Переглядів: 1252 | Завантажень: 130 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]